Kiemelt fejlesztés a személyhajó kikötőben

A minap városunkban járt Spányik Gábor, a Mahart Passnave Zrt. ügyvezető igazgatója, aki dr. Molnár Attila polgármesterrel egyeztetett a helyszínen a tervezett kikötő fejlesztésről. A közel 200 millió forintos projektben nem csupán magát a kikötőt korszerűsítik, hanem a főépület is megújul, és új közlekedőút is épül.

Időközben Budapesten bemutatták az Országos Kikötőfejlesztési Főtervet, amely külön figyelmet fordít a komáromi kikötő modernizálására.

A teherkikötőt még 2015-ben korszerűsítették.

– Mindezen fejlesztések nemcsak a gazdaságos vízi szállítást teszik lehetővé, de kedveznek a személyszállító hajók kikötésének is, így városunk bevétele az iparűzési adó mellett további az idegenforgalomból származó jövedelemmel is gyarapodhat – mondta dr. Molnár Attila polgármester a bejárás alkalmával.

Olvasd el ezeket a cikkeket is!
Széchenyi 2020