Ezüstérmes lett a Szabián-Péni-Sidi csapat a sportövő Eb-n

A tomezzói Európa-bajnokságon a nagyöbű puskások 300 méteres versenyén nyert ezüstérmet a magyar csapat.

300 méteren a Szabián Norbert, Péni István, Sidi Péter összeállítású magyar csapat ezüstérmet nyert a nagyöbű puskások 300 méteres fekvő számában a tolmezzói sportlövő Európa-bajnokság hétfői versenynapján, írja a Nemzeti Sport.

A magyar szövetség beszámolója szerint a magyarok 1792 kört lőttek, így lettek másodikok az 1796 körös világcsúcsot elérő svédek mögött. Harmadik helyen 1791 körrel a svájciak zártak. A közlemény szerint Szabián és Péni eredményével (599 kör) beállította a magyar csúcsot, ők továbbjutottak a selejtezőből, a komáromi Sidi ugyanakkor 594 körrel kiesett. Az egyéni verseny döntőjét kedden rendezik 18 versenyző részvételével.

forrás: kemma.hu