A komáromi ipari parkban létrejövő beruházás 2020 novemberében fejeződik be. A projekt célja, hogy egy korszerű, széles szolgáltatás-portfólióval rendelkező inkubátorház épüljön az ipari parkban.
Még 2017 nyarán nyújtott be pályázatot a városvezetés egy felhívásra, amely megvalósításához támogatást nyert el. A projekt célja, hogy egy korszerű, széles szolgáltatás-portfólióval rendelkező inkubátorház épüljön az ipari parkban, amelynek küldetése, hogy a jövőben ipari tudáscentrumként a lehető legtöbb együttműködést képezve, erősítse Komárom gazdasági és társadalmi pozícióit.
Az önkormányzat a TOP-1.1.2-16 „Inkubátorházak fejlesztése” megjelölésű felhívás keretében azzal a céllal pályázott, hogy a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program erőforrásaira építve, a helyi gazdaságot a járműipari és gépgyártási potenciál mentén tovább dinamizáló, infrastrukturális fejlesztést valósítson meg. A város gazdasági programjában az ipari park fejlesztése és strukturális átalakítása kiemelten fontos szerepet játszik, aminek elemét képezheti egy inkubátorház, mint szolgáltató központ létrehozása.
A projekt előkészítésének folyamatában egyeztettek a térségi gazdasági szereplőinek vállalkozásfejlesztési folyamatokkal kapcsolatos elképzeléseiről, felmérték az inkubátorház koncepciójával kapcsolatos igényeket, valamint átfogó vizsgálatot folytattak le a javaslatokról és elképzelésekről.
Az elemzés eredményeként rögzítették, hogy olyan adaptív megoldásokra van szükség, amelyek egy mélyebb hatású gazdasági trendváltozás, járműipari recesszió esetén is képesek alternatívát képezni a helyi gazdaság számára. A támogatásból megvalósuló beruházás várhatóan 2020 novemberében fejeződik be.
A szolgáltatásokról megtudtuk, hogy a több mint 500 négyzetméteres földszintes kialakításúnak tervezett, akadálymentesített épület otthont ad egyebek közt egy száz fő befogadóképességű közösségi- és konferenciateremnek, irodáknak, egy 3D-s műhelynek, valamint az épület egészét kiszolgáló szociális helyiségeknek egyaránt.
A gazdaságosabb és korszerűbb üzemeltetés érdekében megújuló energiaforrást – napelemes rendszert – használnak, valamint kiépítenek egy „C” típusú e-autó-töltőállomást is.