Pekler Zalán és Bajos Gitta teljesített a legmeggyőzőbben a budapesti megméretésen.

Az elmúlt héten a Fehér úti Nemzeti Lőtéren rendeztek nagyszabású nemzetközi viadalt, ahol a komáromi Erődök Városa Sportlövő Egyesület (EVSE) sportolói is versenyeztek. A budapesti Masped Kupán rekordnak számító 25 ország versenyzői álltak lőállásba. Az olimpiai éremesélyesnek számító Pekler Zalán harmadik helyezést ért el, így érmet szerzett a párizsi olimpia előtti hazai megméretésen. Az 50 méter női fekvő puska versenyszámát az EVSE 2002-es születésű kiválósága, Bajos Gitta nyerte, aki sajnos lemaradt a párizsi olimpiáról. A franciaországi ötkarikás játékokra készülő junior világbajnok Mészáros Eszter győzött a női 50m puska összetett számában, a kétszeres junior Eb-győztes Bajos Gitta pedig ezüstérmes lett.